تاثیر شست و شوی لباس بر روی کرونا

در حال حاضر ، همه گیر کرونا ویروس (COVID-19) باعث شده است که شما تمامی سطوح اطراف خود را ضدعفونی کنید. همچنین ممکن است شما در حال پاک کردن  چیزهایی باشید که داخل آن ها چیزی قرار می گیرند ، مانند مواد غذایی ، بسته ها و موارد لمسی که میکروب ها احتمالاً مخفی می شوند (مانند تلفن ، کیف پول ، کیف پول و کلیدهای خود).

اما در مورد لباس شما چطور؟ بعد از سفر به فروشگاه مواد غذایی ، آیا امکان دارد که لباس شما آلوده به کرونا ویروس باشد؟

آیا ویروس کرونا می تواند روی لباس شما زندگی کند؟

coronavirus ناشی از COVID-19 جدید است و متخصصان هنوز درمورد شیوع ویروس در حال تحقیق هستند.

طبق مراکز کنترل بیماری (CDC) ، احتمالاً شیوه انتشار ویروس از طریق تماس نزدیک با شخصی که به آن آلوده شده است (حتی اگر آن را نشناسد) بسیار بالاست به همین دلیل استمرار تمرین استفاده از فاصله اجتماعی بسیار مهم است.

با این حال ، شواهد اولیه آزمایشگاهی همچنین حاکی از آن است که کرونا ویروس می تواند بر روی سطوح پلاستیکی و فولاد ضد زنگ (استیل) در هر کجا از ساعت ها تا چند روز زنده بماند. به همین دلیل مهم است که مرتباً دستان خود را بشویید ، از لمس صورت اجتناب شود و سطوح محیط اطراف خود را ضد عفونی کنید.

متأسفانه ، در همان مطالعه بررسی نشده است که ویروس چه مدت می تواند بر روی پارچه ها زنده بماند – بنابراین این احتمال وجود دارد که ویروس کرونا بتواند چند ساعت روی لباس ها زندگی کند.

 

ویروس های شبیه به ویروس کرونا در سطوح متخلخل به خوبی زنده نمی مانند

علیرغم اطلاعات اندکی که درباره زنده ماندن کرونا ویروس روی لباسهای شما وجود دارد، ما چند مورد مفید دیگر را نیز می دانیم. کارشناسان دریافته اند که ویروس های شبیه به coronavirus در سطوح صاف و سخت – مانند دستگیره درها – به بهترین وجه زنده مانده اند.

از طرف دیگر ، سطوح نرم و متخلخل – مانند آستین پیراهن شما – در واقع احتمال انتشار این ویروس ها را به دو دلیل محدود می کند:

این ویروس ها به احتمال زیاد در داخل الیاف به دام می افتند و سطوح قابل نفوذ مانند پارچه را بافتند ، باعث می شود که احتمال انتقال ویروس بعداً به دست ، صورت یا سطح دیگری کاهش یابد.
این ویروس ها هنگامی که خشک شود فعالیتشان متوقف می شود و این احتمال را کم می کند که از انتشار آن جلو گیری شود

و در حالی که بسیاری از رسانه های خبری گزارش می دهند که کرونا ویروس می تواند بر روی کفش بخصوص کفش های صندل در کف پا زنده بماند ، به خاطر داشته باشید که در مطالعات ارجاع شده فقط کفشهای کادر پزشکی که مراقبت از بیماران مبتلا به COVID-19 مثبت در بخش های مراقبت ویژه (ICU) را دارند ، مورد بررسی قرار گرفته است. اقدامات احتیاطی شدید برای جلوگیری از ورود ویروس یا ویروس ویروس از تجهیزات ICU. در این تحقیق احتمال یافتن کورو ویروس روی کفش های پوشیده شده توسط عموم مردم بررسی نشده است.

 

یک کلمه سریع در مورد coronavirus و ماسک پارچه ای شما

اکنون مقامات بهداشت عمومی توصیه می کنند که افراد سالم هنگام بیرون رفتن در فضاهای عمومی رعایت فاصله اجتماعی دشوار است – از جمله فروشگاه های مواد غذایی و سایر فروشگاه ها صورت خود را پارچه ای بپوشانند.

CDC توصیه می کند بسته به فرکانس استفاده ، ماسک پارچه ای خود را در ماشین لباسشویی خود با استفاده از مواد شوینده خانگی بشویید. این بدان معناست که هرچه بیشتر ماسک پارچه ای خود را بپوشید ، بیشتر باید شسته شود. علاوه بر این ، اگر چرخه شستشو به ماسک پارچه شما آسیب می رساند یا باعث ایجاد اشکال می شود ، حتما برای تعویض آن باید اقدام شود.

تاثیر ماسک بر روی کرونا

تاثیر ماسک بر روی کرونا

راه کاری برای کاهش ویروس کرونا در فروشگاه های پر تردد

راه کاری که برای فروشندگان و رونق دوباره کسب و کار پیشنهاد میشود استفاده از دستگاه گیت ضدعفونی کننده و ضد عفونی کننده دست می باشد

 

سیستم ضدعفونی Green Gate

 

برای اطلاعات بیشتر به بخش محصولات شرکت ما مراجعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *