کرونا یک ویروس تاجی شکل است. این ویروس از طریق چشم، بینی و دهان وارد بدن شخص شده و به سلول‌های راه هوایی بدن که دارای پروتئینی به نام ACE2 هستند می‌چسبد.
هر سلول آلوده می‌تواند قبل از، از کار افتادن و مردن میلیون‌ها ویروس را تکثیر و منتقل کند. همچنین می‌تواند سلول‌های مجاور خود را آلوده کرده و به صورت قطرات آلوده (droplet) از ریه خارج شود. قطرات خارج شده امکان انتقال به افراد یا سطوح را خواهند داشت.

تمامی ویروس ها با قشایی از مولکول‌های چربی پوشیده شده است که در تماس با صابون از هم می‌پاشند و ویروس به صورت کامل از بین میرود.

ماندگاری ویروس کرونا بر روی سطوح مختلف

میزان ماندگاری ویروس کرونا بر سطوح مختلف

میزان ماندگاری ویروس کرونا بر سطوح مختلف

کرونا ویروس عمدتا از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود. وقتی شخصی که آلوده است، سرفه یا عطسه می‌کند، قطرات حاوی ویروس را به هوا می‌فرستد و باعث انتقال این ویروس به فرد دیگر می شود. این قطرات برای معلق بودن در هوا بسیار سنگین هستند، بنابراین بر روی زمین و یا سطوح می‌افتند. یک فرد سالم می‌تواند در صورت لمس سطوح یا اشیائی که ویروس بر روی آن است، به ویروس آلوده شده و از راه لمس دهان، بینی و یا چشم‌ها آن را به درون بدن منتقل نماید.

از همین رو با استفاده از روش های مکانیزه و اسپری محلول ضد عفونی کننده بر روی بدن افرادی که به یک مکان مشخص مراجعه می کنند میتوان به سادگی با این ویروس مبارزه کرد برای اطلاعات بیشتر از این دستگاه های می توانید به صفحات مربوطه به هر بخش مراجعه کنید:

۱- سیستم ضد عفونی کننده انسانی

۲- سیستم ضدعفونی کننده انسانی استیل

 

محاسبه ریسک ابتلا به کرونا در فضاهای عمومی

با توجه به تصویر زیر می توانید درجه خطرناک بودن شرایط و محیط های خطرناک را بسنجید.

محاسبه زیسک ابتلا به کرونا

محاسبه زیسک ابتلا به کرونا

 

برای کاهش ویروس کرونا بر روی پوست باید دائم دست ها را با آب و صابون بشویید در صورتی که با نصب دستگاه های ضد عفونی کننده شرکت فناور فرتاک می توان به سادگی با این مسئله با سرعت بالا برخورد کرد تا بتوان ویروس کرونا را از سطح پوست از بین برد, جهت اطلاعات بیشتر می توانید به صفحات این محصولات مراجعه نمایید:

۱- سیستم ضد عفونی دست

۲- سیستم ضدعفونی دست نسخه دوم

 

منبع: nytimes

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *